owl-drawing
Warsztaty

Warsztaty dla kobiet „Matka-córka-żona-pracownik. A gdzie Ja?”

Kobieta na co dzień mierzy się z różnymi rolami społecznymi. Jest ich tak dużo, że albo skupiamy się tylko na jednej, albo realizujemy kilka na raz, często powierzchownie. A gdzie w tym wszystkim miejsce na przyjaźń, pasje np. fotografia? Przecież kiedyś, przed tymi ważnymi rolami, miałyśmy na to czas. To znaczy, że już nas to nie interesuje, czy też nie mamy przyjaciół? Często role społeczne przysłaniają nam cały świat tak bardzo, że niczym poza tym jednym nie jesteśmy w stanie być. Czy nie jest tak, że poza swoją pracą nic nie widzisz? Czy bycie dobrą córką nie rzutuje na Twoje życie osobiste?

Warsztat ma na celu uporządkowanie naszej aktywności życiowej. Pokazanie, że bycie sobą w każdej sytuacji jest najważniejsze. Że nie możemy uciekać od naszej natury, kryjąc się np. za bezpieczną rolą matki.

Na zajęciach będziemy starały się odkryć, kim tak naprawdę jesteśmy. Co zgubiłyśmy po drodze. Jakie potencjały w nas drzemią. Postaramy się bez uszczerbku na innych życiowych rolach, zająć się tym, co najbardziej lubimy.

 

Warsztat składa się z kilku części:

 

1. Powitanie 

2. Wprowadzenie do tematyki ról społecznych. Na czym polegają, co się za nimi kryje. Dowiemy się też, dlaczego ukrywamy się za rolami? A także, poznamy psychologiczne ujęcie ról społecznych.

3. Swobodna dyskusja. Po mini wykładzie, będziemy miały czas na odkrycie, co my rozumiemy pod pojęciem ról społecznych. Jakie mamy doświadczenia? W jakich rolach tkwimy. Czy jesteśmy w nich szczęśliwe?

4. Obiad. Po burzliwej wymianie doświadczeń udamy się na wspólny obiad, gdzie będziemy mogły lepiej się poznać.

5. Zajęcia praktyczne. Po obiedzie przyjdziemy do zajęć praktycznych. Odkryjemy na nich nasze potencjały. Nabierzemy pewności siebie. Dowiemy się czy nasze myślenie o rolach społecznych jest błędne. Poznamy sposoby, jak pamiętać o naszych pasjach i marzeniach. Przygotujemy wspólnie plan rozwojowy, który każda z nas może dostosować do swojej sytuacji.

6.  Podsumowanie. Na koniec zbierzemy wszystkie informacje z warsztatów. Wymienimy się poglądami na ten temat. Każda uczestniczka otrzyma upominek oraz zabierze ze sobą prace wykonane podczas warsztatów.

 

Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu telefonicznego 608 304 848 lub mailowego kontakt@berggasse19.pl

Cena warsztatu to 300 zł. W cenę wliczone są materiały warsztatowe, słodki poczęstunek, kawa, herbata.

Termin – wiosna 2016

Ilość miejsc ograniczona!