Psychoterapeuci

Krakow, Nowa Huta, sesja narzeczenska Justyna i Dawid Fot. Tomasz Wiech

Justyna Zybura­-Leszczak  założycielka Ośrodka Berggasse 19, psychoterapeutka.

Prowadzę praktykę w zakresie psychoterapii od 2010 roku. Z wykształcenia jestem pedagogiem resocjalizacyjnym, dyplom magistra uzyskałam na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Ukończyłam 4 letni kurs psychoterapii  na Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic w Szpitalu specjalistycznym im. dr. J. Babińskiego w Krakowie. W tym szpitalu odbyłam również dziewięciomiesięczny staż. Prowadziłam terapię indywidualną i grupową w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego im. T. Lenartowicza w Krakowie.

Jako psychoterapeuta współpracowałam z różnymi ośrodkami (m.in. Ośrodek Psychoterapii Miodowa, Fundacja Inner Home). Uczestniczyłam również w wielu polskich i zagranicznych konferencjach naukowych.  Jako psychoterapeuta leczę w nurcie psychodynamicznym. Pracę poddaję superwizji.

W pracy interesują mnie zwłaszcza zagadnienia dotyczące zaburzeń osobowości, depresji, nerwic oraz kobiecości i terapii par, chociaż wyzwanie stanowi dla mnie każdy pacjent, którego traktuję nie jako przypadek, ale człowieka, któremu należy pomóc.

 MN1

Marta Niwczyk - psycholog i psychoterapeuta.

Specjalizuje się w zakresie psychoterapii indywidualnej osób dorosłych oraz młodzieży. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Psychodynamicznej. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie w trakcie trzeciego roku Szkoły Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, przygotowującej do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP. Uczestniczka specjalistycznych konferencji i warsztatów w obszarze psychologii i psychoterapii. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Doświadczenie zawodowe w psychoterapii zdobywała m.in. w ramach pracy w prywatnym gabinecie, w ramach stażu na Oddziale Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz rocznego stażu w Poradni Zdrowia Psychicznego w Sanoku. Odbyła także staż w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Sanoku oraz na Oddziale Terapeutycznym dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Zakładzie Karnym w Uhercach Mineralnych.

Do obszaru jej zainteresowań zawodowych należą: leczenie zaburzeń osobowości, leczenie depresji, nerwic, zaburzeń emocjonalnych, lękowych oraz pomoc w przypadku przeżywania różnorodnych trudności indywidualnych w pracy, związkach i innych relacjach osobistych.

6

 Beata Bliżanowska-Piersiak psycholog, psychoterapeuta.

Ukończyłam Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego (4-letnia Szkoła Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym akredytowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na oddziale ogólnopsychiatrycznym Szpitala im. J.Babińskiego oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego „Pro Vita” w Krakowie, z którą nadal współpracuję. Pracowałam również w Fundacji Falochron, Środowiskowym Domu Samopomocy i Ośrodku Pomocy Społecznej.

Prowadzę terapię osób, które przeżywają niezrozumiałe dla nich emocje, co utrudnia satysfakcjonujące życie. Pracuję z osobami mającymi trudność w adaptacji do nowych sytuacji życiowych (podjęcie roli rodzica, partnera, wchodzenie w dorosłe, samodzielne życie).

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych.